Tasarım Adımları

İnternet Sayfanızın Tasarımı

Size kısaca, internet sitesi tasarım hizmetimiz hakkında bilgi vermek isteriz. Öncelikle internet siteniz için size örnek tasarımlar sunarak sitenizin görsel dizaynına karar vermekteyiz. Sonrasında sizden sitenizi ziyaret edenlere, sizi tanıtacak eğitim durumunuz, varsa makaleleriniz, yazılarınız gibi bilgilerinizi, belgelerinizi, sitenizde görünmesini istediğiniz fotoğraf ve videolarınızı talep etmekteyiz. Bunları size ayrıca bir kontrol listesi şeklinde sunacağız.

Liste tamamlandıktan sonra hızla tasarıma başlanacak ve bir an önce sizin adınıza kayıtlı ve tamamıyla tüm hesap kontrolü sizde olacak şekilde alan adınız (domain-> siteadresiniz.com) ve bu alan adınızı sunacak sunucunuz (hosting)  satın alınacaktır. Burada önemli olan tüm bu bilgiler bizde veya herhangi bir firmada kayıtlı olmayacak ve devamlı internet sitenizi hazırlayan firmaya bağımlı kalma gerekliliğinizi ortadan kaldıracak şekilde tümüyle sizin adınıza hazırlanacaktır. Sunucu ayarlarınız yapılırken internet sitenizin adının yer aldığı istediğiniz e-posta adresleri de hizmete açılıp hemen kullanabilir hale getiriliyor olacaktır.

Bu işlemin ardından sitenize 1 yıllık anlaşmamız gereği SSL güvenlik sertifikanız sitenize eklenecektir ve bir sene içinde belirli aralıklarda güncellenecektir.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra bir sonraki adımımız sizi ve internet sitenizi, ayrıca sosyal medya hesaplarınızı da bu siteye bağlayarak dijital dünyada daha fazla görünür yapmaya yöneliktir. Bir an önce internet sitenizi Google, Yandex ve Microsoft Bing arama motorlarına kaydedilecektir. Kayıt aşamanız ardından tüm bu üç sağlayıcının arama motoru analitiğine ulaşabilmeniz ve sitenize kaç kişinin girdiği, hangi arama motorundan hangi kelimeleri aratarak sitenize ulaşabildiği, hangi sayfanızda ne kadar zaman geçirildiği gibi bilgileri görebilmeniz adına arama konsolu hesaplarınız oluşturulacaktır.

Bu işlemin üzerinden, sitenizin altyapısına gerek cep telefonunuzdan (Android/IOS), gerek tabletinizden, gerekse de bilgisayarınızdan sitenizdeki ziyaretçilerinizle anında mesajlaşabileceğiniz bir mesajlaşma motoru kurulacak ve cep telefonunuza kolaylıkla kurabilmeniz için size destek olacağız.

Ardından internet sitenizi sosyal medya hesaplarınızla bağlayacak ve isterseniz internet sitenizde yazdığınız her yazının anında sosyal medya hesaplarınızda paylaşılmasını ve isterseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaştıklarınızın anında internet sitenizde görünür olmasını sağlıyor olacağız. İnternet sitenize ekleyeceğimiz bir özellikle ziyaretçilerinizin, anında sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza ulaşmasını sağlayacağız. Ayrıca isterseniz de sitenizi ziyaret edenlerin tek tıklamayla Whatsapp üzerinden size ulaşabilmelerini sağlayacağız.

Bu işlemlerin ardından sitenize bağlanacak bir uygulamayla, sitenize abone olanlara günün istediğiniz saatlerinde ister manuel olarak, isterseniz de önceden otomatik şekilde günün herhangi bir anında bildirim gönderebilmenizi sağlıyor olacağız. Tüm bu bildirimlere örnek olarak “Öğle yemeğinizi yediniz mi?” şekilde tüm abonelerinizin bilgisayarlarına bildirim gönderebiliyor olacaksınız. Ayrıca bu uygulamayı sosyal medya platformuna mesaj gönderir gibi kolaylıkla kullanabilmeniz için kısa bir eğitim tarafınıza verilecektir.

Bu işlemlerin ardından ziyaretçilerinizin size ulaşabilmesini ve sizin de ziyaretçilerinize ulaşabilmenizi sağlayacak formları çeşitli şekillerde (herhangi bir sayfaya tıklamayla, bir sayfada belirli bir süre geçirdikten sonra görünür olacak şekilde, açılacak veya yerleştirilecek formun istendiği kadar görünür olmasını sağlayarak gibi seçeneklerle) yerleştireceğiz. Bu bilgileri yine sadece sizin adınıza olacak ve tüm kontrolleri sizde olacak şekilde bir “Müşteri İlişkileri Yazılımı” (CRM) uygulaması ile yapılandıracağız. Bu uygulamayla, ziyaretçi/danışanınıza ait adı, soyadı, telefon numarası, adresi gibi ve ayrıca istediğiniz ek bilgileri kaydedebileceksiniz.

Sadece internet sayanız değil ayrıca müşteri ilişkilerinizi yönetebileceğiniz bir platform yaratmaktayız.

Bunların ardından isterseniz, internet sitenizin altyapısına ürün veya hizmet satabileceğiniz bir e-ticaret platformu eklenecek ve bunun nasıl yönetileceğine ait hızlı bir eğitim tarafımızca verilecektir.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra varsa ve talep ederseniz video içerikleriniz için ayrı bir hizmetimizle, size büyük bir avantaj getirecek interaktif video sistemimizle videolarınızın içinde yönlendirmeler yapabileceğiniz, çeşitli anketler sunabileceğiniz, çeşitli sorular sorup, neticesinde istediğiniz bilgileri sunup ziyaretçinizin sizinle etkileşim kurabilmesini sağlayabileceğiniz bir uygulamayı internet sitenizin altyapısına kuruyor olacağız. Bununla birlikte tabi ki bir eğitimimiz olacak ve ayrıca size videolarınız nasıl olması, neleri içermesi, hangi konuların daha fazla ilgi çekiyor oluşu gibi bilgileri aktarıyor olacağız.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra sitenize bir yazıyı nasıl ekleyebileceğiniz (ister e-posta yoluyla, ister cep telefonunuzdan, ister siteniz üzerinden) konusunda bir eğitimimiz olacak. Ayrıca sitenize eklediğiniz yazının sitenizde nerede (ana sayfada mı yoksa, ayrıca sitenizin içinde ayrı bir sayfada mı), hangi sırayla (genellikle yeniden eskiye veya en çok görüntülenenlerden en az görüntülenenlere göre) yer alması gibi konulara birlikte karar veriyor olacağız. Bu kararların ardında her eklediğiniz yazı ayrı bir ayara gerek kalmaksızın karar verdiğimiz yerde yayınlanıyor olacak.

İnternet siteniz üzerinden talep etmeniz doğrultusunda bir randevu sistemi eklenecektir. Bununla birlikte danışanlarınız veya ziyaretçilerinizle olan randevularınızı buradan kaydedip, kontrol edebiliyor olacaksınız.

Tüm bu işlemlerin tamamlanması adına tüm gücün ve kontrolün sizde olduğu internet sitenizi teslim ediyor olacağız. Ayrıca, hedefimiz bahsettiğimiz eğitimlerle siteniz için ömür boyu kimseye bağımlı olmadan, dijital dünyada nasıl yer alacağınıza kendi kararlarınız ve kendi uyarlamalarınızla yer almanızı sağlamak. Tabi bundan bahsederken burada belirttiğimiz hizmetler hakkında bir yıl boyunca bizlere profesyonel anlamda danışabileceğinizden de bahsetmemiz gerekiyor. Ayrıca çeşitli geliştirmelerimizden öncelikle (ilk müşteriden son müşteriye doğru) faydalanmanız için bildirimlerde bulunacağız. Bunların arasında mobil aplikasyonlar, beslenme sistemi uygulamaları, gelişen teknolojiye hızla adapte olabilmenizi sağlayacak, özellikle sektörünüz hakkındaki yeniliklere yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır.

Bu yazımıza ayırdığınız kısa bir sürede, insan hayatında en önemli parçanın bilgi olduğu üzerine, bir internet sitesinin şu anda nasıl şekillendirilmesi, neleri içerebiliyor oluşu ve nasıl yönetilebileceği konularında bir parça bilgi vermeye çalıştık. Zamanınızı, bilgilere ayırdığınız için teşekkür ederiz. Web tasarımı hizmetimiz hakkında detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Mavi Elma Mağaza

Web Tasarım Hizmeti

Cep Tel: 05434485488

E-posta: tasarim@mavielmamagaza.com