Vücut Analiz Cihazı Teknik Servisi

Vücut Analiz Cihazı Teknik Servisi

TANİTA, İNBODY, JAWON, ACCUNIQ  cihazların tamamının kalibrasyonları aynıdır. Cihaz kargo ile gelir, gelen cihaz önce test kiti ile impedance direnç testi yapılır. Fabrika verilerine uygun direnç –empedance çıkması sonrasında kalibrasyon basarılı olmus demektir.

Direnç testinden geçen cihaz sonrasında loadcell yük hücresi kalibrasyonu yapılır. Bu islem cihaza agırlıklar konularak cihazın dogru tartıp tartmadıgı gözlenir. Yanlıslık varsa düzeltilir. Yoksa bakım asamasının diger safhasına geçilir.

İmpedance ve loadcell kalibrasyonu normal seviyelerde olan cihaz testten geçmis sayılır.

Geçmeyen cihazlarda ise analiz modülüne baglı elektronik kart onarım ile normal seviyelere getirilerek uygunluk saglanır.

Testten geçen cihazda printer modül temizligi atık kagıtların birikmesi sonucu printer zorlanır bunun için printer modülüne bakım yapılır.

Cihazın elektronik kartların daha saglıklı uzun yıllar kullanılabilmesi için elektronik kartların toz ve korozyon bakımı yapılır.

Cihaza gerekli temizlik ve bakımlar yapılarak son kez test kitine baglanır birkaç ölçüm yapılarak ölçüm aralıgının stabilitesi test edilir.

Not : cihazın dogru yada yanlıs ölçtügü bir baska model marka cihaz ile kıyaslama ile degil sadece test kiti ile dogrulugu test edilir .

Cihazın bakımının yapılması: Sürekli üzerinden enerji gecen bir cihazın daha uzun yıllar ve sorunsuz kullanmanızı saglar. Aksi taktirde dogrulugunu bilmediginiz ve bakımlarını yaptırmadıgınız cihazınız bir süre sonra ciddi ve maliyeti yüksek sonuçlar dogurabilir.

Cihazınızın alım ve kullanımı iki yılı geçiyorsa mutlaka kalibrasyon bakım yapılmalıdır.

Cihazınızda ölçüm sapmaları oluyorsa mutlaka kalibrasyon bakım yapılmalıdır.

Bizde kalibrasyonu bakımı yapılan cihaz fabrikadan çıkmısçasına kullanıma hazır halde size gönderilir.

 

Cihaz kargo asamasına hazırdır. Ödemesi yapılmayan cihazlar kargolanmaz. Ödeme sekli pesin olarak yapıldıktan sonra cihaz kargoya verilir.

*Vücut Analiz Cihazı teknik servis hizmetimizden faydalanmak isterseniz hemen bizimle iletisime geçin: 08503036010

Vücut Analiz Cihazı Teknik Servisi – Bilgi Formu